Нещодавно Thales, світовий лідер у сфері кібербезпеки та захисту даних, опублікував новий довідник Thales Cyberthreat Handbook 2022. У ньому описані інсайти щодо кіберзагроз, створених хакерами, злочинними організаціями та спонсорованими державою силами.
Однак справа в тому, що дочірня компанія Thales – Thales e-Security – працює з одним із найбільших кіберзлочинцем у світі. Ім'я його - росія. Таке собі лицемірство, чи не так?
У своїй доповіді Thales пише, що “обслуговує 130 клієнтів у всьому світі, включаючи уряди, постачальників критичної національної інфраструктури та державні адміністрації. Група забезпечує кібербезпеку 19 із 20 найбільших банків світу, 9 з 10 інтернет-гігантів, а також тисяч підприємств усіх масштабів”.
Тим часом її дочірня компанія Thales e-Security обслуговує критичну для росії банківську сферу. Компанія співпрацює з такими російськими банками, як Східний Банк, Росгосстрах Банк, СНГБ (Сургутнефтегазбанк), Сбербанк і Альфа-Банк. Усі вони знаходяться під міжнародними санкціями. Thales e-Security мала б припинити співпрацю з цими клієнтами, але так і не зробила цього.
“З початку пандемії наше суспільство стало свідком значного сплеску шкідливої кіберактивності”, — каже Патріс Кейн, голова та генеральний директор Thales Group. “Ми не завжди відразу усвідомлюємо цю вразливість, але вона представляє реальний ризик для нашої економіки, нашої демократії та нашого повсякденного життя».
А знаєте, що ще становить загрозу для нашої економіки, нашої демократії та нашого повсякденного життя? росія.
Довідник Thales Cyberthreat 2022 також повідомляє про зростання кількості атак, спонсорованих державами за останні п’ять років.
Ще раз. Чи знаєте ви, звідки в 2021 році було здійснено найбільше кібератак? Знову з росії. 58% усіх кібератак, які виявив Microsoft, були здійснені з росії.
РЕБ закликає Thales Group, в тому числі Thales e-Security, припинити всі свої операції на території росії, оскільки вона загрожує не тільки кіберсфері, а й всьому цивілізованому світу!