Tetra Pak нарешті припинить постачати комплектуючі в росію!

13:16, 15.06.2022
card-img

Шведська компанія Tetra Pak виробляла сім з десяти упаковок молока та соків у росії. Та більше цього не робитиме.

Ми вітаємо рішення Національної ради з питань торгівлі Швеції відмовити Tetra Pak у дозволі на постачання комплектуючих для фабрики в Лобні Московської області.

Газета Dagens Nyheter повідомляє, що світовий лідер з виробництва упаковки був серед низки шведських компаній, котрі звернулися до Нацради з проханням зробити для них винятки із санкцій. Свою позицію Tetra Pak пояснювала гуманізмом. Компанія, мовляв, хоче мати можливість надавати дітям "гуманітарну допомогу у вигляді продуктів харчування". Але не може цього робити, бо фабрика у Лобні критично залежить від поставок комплектуючих. З 8 квітня, із прийняттям п'ятого пакета санкцій ЄС, експортувати їх на росію – заборонено. Не приховувала Tetra Pak і побоювань втратити активи в росії: в разі відмови компанії працювати на російському ринку, влада терористичної держави може їх націоналізувати.

Нацрада не визнала аргументи достатніми. Тож Tetra Pak вивчає можливості подати апеляцію. Частка росії у світовому обсязі продажів Tetra Pak становить 4%, у 2021 році продажі склали 380 млн євро.

Варто зазначити, що Нацрада з питань торгівлі Швеції – це регулятор, уповноважений приймати рішення в рамках санкційної політики Міністерством закордонних справ Швеції. І те, що, ймовірно, досі не є очевидним для великого бізнесу, добре розуміє уряд країни, котра рухається в НАТО: безпека Європи та світу залежить від зусиль кожного уряду, кожної компанії, та кожного громадянина, спрямованих на економічне, а відтак і політичне послаблення росії.

Пропрацювати ще один зайвий рік в росії – питання всього лише 380 млн євро. Залишити Росію без 7 з 10 упаковок, а, разом з цим, без податків, інноваційних рішень, інвестицій, зате з ганьбою та в ізоляції – безцінно.

Поділитись