Рада економічної безпеки України з’ясувала, як казахстанська мережа Labnet Group працює на окупованих територіях України та в росії

08:08, 20.07.2022
card-img

●     В Україні працює казахстанська мережа лабораторій Invivo. До повномасштабної війни вона мала 130 пунктів забору та клінік в Україні. Зараз в українських містах працює 85 пунктів прийому аналізів. Її послугами користуються багато українців. Однак, виявляється, що ця мережа пов’язана з росією та окупованою Донецькою областю.

●     Мережа лабораторій Invivo входить в казахстанський холдинг Labnet Group. Окрім Invivo, станом на 14 грудня 2021 року, в холдинг входили лабораторії під брендами:

-       «Лабораторія Бонецького»;

-       «МедЛабЕкспрес» (працює в росії);

-       «Центр «Медіс» (працює в росії);

-       «Центр Лабораторної Діагностики» (працює в росії).

●     Також в інтернеті можна легко знайти одноіменну мережу лабораторій – Labnet, яка теж працює у росії та має ліцензію ООО «Инвиво-Клиник».

●     Незважаючи на те, що росія розпочала повномасштабну війну в Україні, лабораторії «МедЛабЭкспресс», «Центр «Медис», «Центр Лабораторной Диагностики» та Labnet (ООО «Инвиво-Клиник») все одно продовжують працювати на території росії. Ці компанії беруть участь в держзакупівлях на мільйони доларів та сплачують податки, що йдуть на закупівлю зброї для вбивства українців.

●     Зокрема, у 2020 році «МедЛабЭкспресс» сплатив до держбюджету росії 35,6 млн рублів (приблизно $566,6 тис. — прим. ред.) податків та зборів. Окрім того, компанія є активним учасником держторгів – з 2010 року вона уклала 149 контрактів на суму 215,4 млн рублів (приблизно $3,43 млн). Зокрема, «МедЛабЭкспресс» продовжив підписувати контракти з держустановами росії й після 24 лютого 2022 року.

●     Центр «Медис» заплатив у 2020 році понад 3,3 млн рублів ($52,4 тис.) податків та зборів до держбюджету росії. За всі роки існування компанія заключила 48 контрактів з державними замовниками на суму понад 25,1 млн рублів ($398,6 тис.). Зокрема, у березні 2022 року «Медіс» виграв тендер з надання послуг з проведення аналізу (тестування) на визначення коронавірусної інфекції (COVID-19) методом полімеразної ланцюгової реакції для Міністерства сільського господарства росії. Сума контракту – 5 млн рублів ($79,5 тис.)

●     «Центр Лабораторной Диагностики» за 2020 рік сплатив понад 6,8 млн рублів ($107,7 тис.) податків та зборів до бюджету росії. За роки своєї роботи мережа лабораторій заключила з держустановами 130 контрактів на суму понад 29,3 млн рублів ($464,2 тис.). Останні з них датовані 28 березня та 25 квітня 2022 року, тобто вже після повномасштабного вторгнення рф в Україну.

●     ООО «Инвиво-Клиник» (мережа лабораторій Labnet) зареєстрована не так давно, 22 вересня 2021 року, тому даних про податки та збори, що сплатила компанія, ще немає. Попри нещодавню реєстрацію, мережа лабораторій вже встигла виграти 4 державні тендери на 7,7 млн рублів ($122,1 тис.). Всі вони датовані березнем 2022 року, тобто після початку повномасштабної війни росії проти України. Одними з замовників є дві великі російські держустанови – Пенсійний фонд та Всеросійська академія зовнішньої торгівлі Міністерства економічного розвитку рф.

●     Мережа лабораторій Invivo, яка входить в холдинг Labnet Group, використовує лабораторно-інформаційну систему (ЛІС) від компанії Siroca Technology, про що свідчить відгук директора з розвитку Invivo Чернова Романа Михайловича на сайті Siroca Technology. Окрім того, клієнтом компанії ще є мережа лабораторій «Диагностик Пастер», яка працює в окупованій Донецькій області – про це свідчить допис на сторінці Siroca Technology та їхня презентація.

●     А кому ж належить Siroca Technology, яка збирає дані українців та має клієнтів в окупованій Донецькій області? Виявляється, що кінцеві бенефіціари Invivo та Siroca Technology – це одні й ті ж самі люди.

●     Згідно з відкритими даними, засновниками Siroca Technology є Товариство з обмеженою відповідальністю Labnet, Гайнатулін Рустам i Тойчубаєв Толанду. Рустам Гайнатулін також є керівником Invivo Pharm, в яку входить декілька лабораторій Invivo у Казахстані, що доводить зв’язок між Labnet, Invivo та Siroca Technology.

●     Те, що Invivo, Siroca Tecnnology та Labnet тісно пов’язані, можна підтвердити і за юридичною адресою. Всі ці компанії зареєстровані за адресою: Казахстан, Алмати, вул. Карасай Батира, 123.

●     Фактично казахстанський холдинг Labnet зараз загрожує національній безпеці України, адже компанія Siroca Technology працює на тимчасово окупованій території України.

●     А працюючи в росії, компанії з холдингу Labnet допомогають росії фінансувати та продовжувати війну проти України, адже вони сплачують в держбюджет рф податки та підписують контракти з російськими держустановами.

●     Більше того, лабораторії Invivo, які використовують ЛІС від Siroca Technology, вимагають від клієнтів надавати такі персональні дані, як паспортні дані, номер телефону та електронну пошту. Враховуючи те, що Siroca Technology надає свої послуги клієнтам на окупованій Донецькій області та у росії, ми не може бути впевненими в безпечності збереження даних українських клієнтів.

Поділитись