Рада економічної безпеки провела розслідування щодо діяльності компанії «Рыбинсккабель», яка виготовляє запчастини для танків, що вторглись на територію України

08:54, 30.05.2022
card-img

Підприємство «Рыбинсккабель» знаходиться у Ярославській області російської Федерації. На підприємстві працює 2 тисячі людей. Комплектуючі запчастини для танків, що вторглись на територію України, були виготовлені на цьому заводі. Рада економічної безпеки виявила, що «Рыбинсккабель» використовує офшорну компанію «ТЕТРАСТ КО ЛИМИТЕД» для обходу санкцій.

Деталі, котрі виготовлені Рибінським кабельним заводом, використовуються в ракетоносіях "Союз", "Протон", космічному кораблі "Прогрес", танках Т-90, радіолокаційних системах ППО росії тощо. Зараз цю техніку росія використовує у війні проти України. Зокрема, наприклад, 9 травня Генштаб ЗСУ показав, як українські військові знищили російський танк Т-90М Прорив (модифікація Т-90).

кадр з відео Генштабу ЗСУ

кадр з відео Генштабу ЗСУ

У 2021 році виручка підприємства «Рыбинсккабель» склала 7 млрд рублів (120,2 млн доларів). З 2019 і до середини квітня 2022 року засновником підприємства був Сергій Прохоров та кіпрська фірма «ТЕТРАСТ КО ЛИМИТЕД», де одним з директорів є той самий Прохоров.

Зараз Прохоров – депутат Законодавчих зборів Пермського краю та член пропутінської Ліберально-демократичної партії росії. Місцеві ЗМІ називають Прохорова олігархом. У 2018 вони писали, що він купив територію полігону і збирався побудувати там котеджне містечко. А одним із партнерів депутата-бізнесмена виступав віце-президент «роснефти» Андрій Шишкін.

Прохоров та його офшорка вийшли зі складу засновників «Рыбинсккабель». Ймовірно, це спроба уникнути можливих санкцій.

Враховуючи всі докази, Рада економічної безпеки України закликає Європу додати до санкційного списку російську компанію «Рыбинсккабель». Також ми закликаємо Кіпр, який доєднався до санкцій ЄС, а також інші країни Європи ввести санкції проти «ТЕТРАСТ КО ЛИМИТЕД», яку можуть використовувати для обходу санкцій.

Діяльність зазначених компаній допомагає росії здійснювати терор в Україні.

Позбавивши країну-агресора підтримки, ми зможемо наблизити перемогу України!

Поділитись