Повідомляйте нас про компанії, що порушують санкції!

14:23, 10.06.2022
card-img

В ЄС почав працювати інструмент конфіденційного інформування про порушення санкцій – EU Sanctions Whistleblower Tool

На сайті можна повідомити про порушення санкцій ЄС (як індивідуальних / персональних, так і секторальних) або ж планування обходу санкцій. Заявку можна подати анонімно.

На жаль, в Україні ще немає подібного інструменту. Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) створило онлайн-платформу, на якій можна анонімно повідомити про активи осіб, пов’язаних з агресією РФ проти України. Проте цей інструмент не дозволяє поінформувати про обхід санкцій, які запровадила Україна, ЄС, США, Британія чи інші держави. 

Наразі РЕБ вже провела низку розслідувань щодо випадків порушення санкцій, а також надіслала повідомлення про такі випадки компетентним органам України та наших міжнародних партнерів, зокрема ЄС. Однак ми хочемо робити більше. 

РЕБ ініціює Ukraine Sanctions Whistleblower Tool. Повідомляйте нам про відомі вам факти обходу санкцій чи схеми ухилення від економічних обмежень, які лише плануються, на пошту secretary@reb.org.ua або в Facebook. РЕБ буде передавати відповідну інформацію міжнародним або закордонним інституціям, щоб ті ініціювали розслідування. За потреби, РЕБ гарантуватиме анонімність заявникам. Водночас РЕБ повідомлятиме про стан розгляду кожної справи та публічно інформуватиме про результати кампаній. 

Зло має бути покараним! 

Поділитись