Росія використовує виробників добрив для закупівлі компонентів вибухівки
Десятки тисяч тонн азотної кислоти та суміші азотно-сірчаної кислоти були замовлені для компаній і заводів, підконтрольних ВАТ «Спецхімія» — одного з найбільших російських виробників вибухівки, повідомляє Bloomberg. Ці кислоти є ключовими компонентами тротилу, пороху та інших вибухових речовин, критично необхідних для продовження російської агресії.
Поставки здійснили дочірні компанії виробників добрив EuroChem Group AG та АТ «УралХім». Ці підприємства досі не потрапили під санкції, оскільки вироблені ними добрива вважаються важливими для глобальної продовольчої безпеки.
Євросоюз відмовився підтримати ідею Трампа та Путіна про послаблення санкцій
Лідери ЄС рішуче відкинули пропозиції президента США Дональда Трампа та Володимира Путіна щодо поступового зняття санкцій з Росії. За словами дипломатів ЄС, зняти санкції до повного припинення вогню та виведення військ з України неможливо.
Оскільки SWIFT базується в Бельгії й повинна дотримуватися правил ЄС, підключення російських банків до мережі теж неможливе.
Зокрема, німецький уряд заявив, що не має інформації про можливість повернення російських банків у систему SWIFT, спростовуючи інформацію, яка з'явилася після переговорів між Москвою та Вашингтоном.
США послаблюють контроль за дотриманням санкцій проти РФ
Адміністрація США значно скоротила участь у міжнародних робочих групах, створених для запобігання обходу санкцій Росією, що викликає занепокоєння європейських партнерів. Втрата активної ролі США може ускладнити ефективність міжнародних обмежень.
Європейські лідери підкреслюють, що послаблення санкцій без досягнення конкретних результатів може підірвати зусилля з припинення війни та відновлення стабільності в регіоні.
Нафтові трейдери готові повернутися до Росії
Найбільші нафтові трейдери, зокрема Gunvor, Mercuria, Trafigura та Vitol, готові повернутися на російський ринок після скасування санкцій. Вони наголосили, що повернення потребуватиме тривалих переговорів та врахування юридичних ризиків.
Індія відновила закупівлі російської нафти попри санкції США
Індія, незважаючи на січневі санкції США, які заборонили імпорт російської нафти, відновила масштабні поставки завдяки залученню нових танкерів. У квітні очікується прибуття понад 60 партій нафти, що суттєво скорочує потребу країни у дорожчих альтернативах.
Казахстанські банки припиняють платежі до Росії
Після нового санкційного пакета США, що включив до списку 50 російських банків, казахстанські фінансові установи почали блокувати платежі до РФ. Банки побоюються вторинних санкцій, тому вимагають від клієнтів припинити співпрацю з російськими партнерами.
«Роснефть» може втратити останній великий закордонний актив через санкції
Російська нафтова компанія «Роснефть» шукає покупця на свою частку в індійській Nayara Energy через неможливість виводити прибуток у результаті санкційних обмежень. Попередні переговори з індійськими та міжнародними компаніями поки не принесли результатів через ризик вторинних санкцій.
Ще більше новин читайте у Моніторингу російського інформаційного простору у прикріпленому файлі.