Російська нафта продається за крипту, але втрачає покупців. Путін погрожує західним компаніям, але вони не планують повертатися в РФ — Санкційний дайджест #10

12:00, 22.03.2025
card-img

Нафта в крипті

Російські нафтові компанії використовують біткоїн, ефір та стейблкоїни (наприклад, Tether) для обходу санкцій США, конвертуючи китайські юані й індійські рупії у рублі через криптобіржі. Це дозволяє Москві уникати традиційних фінансових обмежень та підтримувати стабільність валютних операцій в умовах міжнародних санкцій.  

Індія переходить на латиноамериканську та африканську нафту

Тим часом індійські нафтопереробні заводи збільшують закупівлі нафти з Латинської Америки та Африки, щоб компенсувати зменшення імпорту з Росії через санкції США. Зокрема, в лютому Індія вперше закупила аргентинську нафту Medanito та рідкісні партії з Габона, знижуючи залежність від російської сировини.  

Туреччина також скорочує імпорт російської нафти

Найбільший турецький нафтопереробник Tupras різко зменшив закупівлі, намагаючись уникнути вторинних санкцій США. Якщо минулого року понад половина імпорту компанії припадала на РФ, то зараз цей показник впав до 19%, а на заміну надійшли постачання, зокрема, з Бразилії.  

Китай зменшує закупівлі російської нафти через загрозу санкцій  

Китайські державні нафтові компанії скорочують імпорт російської нафти через загрозу вторинних обмежень з боку США та ЄС. PetroChina та CNOOC значно знизили обсяги закупівель, а Sinopec і Zhenhua Oil взагалі призупинили співпрацю з російськими постачальниками.  

Путін застеріг західні компанії від швидкого повернення до Росії

Володимир Путін попередив західні корпорації, які продали свої російські активи, що повернутися до РФ їм буде нелегко. Він підкреслив, що Кремль контролюватиме будь-які операції з повернення активів та вимагатиме додаткових гарантій.  

Найбільші західні компанії не готові повертатися до Росії

Щоправда жодна з найбільших західних компаній, зокрема IKEA, Nissan, Decathlon та Henkel, не планує повертатися на російський ринок навіть у випадку послаблення санкцій. Основною причиною такого рішення є високі політичні ризики, які суттєво переважають можливі вигоди від відновлення роботи в РФ. 2 

Путін попередив російський бізнес про збереження санкційного тиску

Навіть після можливого послаблення санкцій повної свободи для російського бізнесу не буде, оскільки Захід продовжить політику стримування Росії. Путін підкреслив, що конкуренти не припинять тиск на економіку РФ, тому бізнес повинен бути готовий до постійних викликів.  

Ще більше новин читайте у Моніторингу російського інформаційного простору у прикріпленому файлі.  

Поділитись