Як французька технологічна фірма Thales працює з російськими підсанкційними банками

06:25, 03.06.2022
card-img
  • Thales Group — французька транснаціональна компанія, яка є світовим лідером у сфері високих технологій. Однією з дочірніх компаній Thales Group є Thales Defense & Security, Inc. (Кларксбург, штат Меріленд, США: HO), яка обслуговує оборонний, федеральний та комерційний ринки інноваційними рішеннями для наземних тактичних, повітряних та авіаційних, військово-морських та безпекових галузей.
  • Невдовзі після того, як Росія вторглася в Україну, Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) запровадило санкції проти одного з провідних російських банків, Альфа-Банку. Незважаючи на це, Thales продовжує надавати свої послуги банку.
  • Зокрема, Альфа-Банк використовує SafeNet eToken USB Authenticator від Thales для безпечного доступу до Інтернету та VPN. Також він захищає базу даних клієнтів і рахунки клієнтів Альфа-Банку.
  • Thales також підготував рішення під назвою SafeNet eToken USB Authenticator для Alfa-Client On-line, яке дозволяє клієнтам обробляти електронні документи, відстежувати статус транзакцій, зв’язуватися з банком, а також імпортувати та експортувати дані в облікові системи, захищаючись через смарт-карту SafeNet eToken, яка підтверджує особу людини, яка отримує доступ до облікового запису.
  • російські банки також активно закуповують PayShield від Thales на тендерах. PayShield є провідним у світі апаратним модулем безпеки платежів (HSM), який допомагає захищати транзакції в точках продажу (POS).
  • Згідно з даними закупівель, PayShield зараз використовують такі російські банки, як Східний банк, Росгосстрах Банк, СНГБ (Сургутнефтегазбанк), Сбербанк.
  • Крім того, PayShield використовує підсанкційний російський Національний комерційний банк, штаб-квартира якого знаходиться в окупованому росіянами Сімферополі, у Криму.
  • Таким чином, Thales продовжує надавати свої послуги багатьом російським підприємствам, у тому числі державним підприємствам, підсанкційним підприємствам, а також підприємствам, які знаходяться в окупованому росією Криму.
  • Рада економічної безпеки України закликає французьку компанію Thales Group припинити всю свою діяльність в росії, оскільки вона веде агресивну війну в Україні.
Поділитись