Українці гинуть від російських ракет та танків

13:59, 28.06.2022
card-img

Рада економічної безпеки України спільно з волонтерською спільнотою InformNapalm провели розслідування про те, як європейські виробники обмінюють прибутки на життя українців.

російська військова техніка обстрілює міста і села, відбираючи дорогоцінні життя мирних мешканців. росія довго готувалася до цієї війни, нарощувала потужності свого ВПК. Останні 8 років вона робила це в умовах санкцій, накладених в 2014 році після анексії Криму. Увесь цей час, ні санкції ЄС та США, ні збройна агресія росії в Європі не зупиняли десятки швейцарських, італійських та німецьких фірм від співпраці з росією. 

У 2016 році швейцарська фірма CODERE продала обладнання заводу «Електромашина», що входить до складу корпорації “Уралвагонзавод” та постачає комплектуючі до танків виробництва «Уралвагонзаводу».

У 2017 році ВАТ “Іжевський механічний завод”, що випускає 86% всієї стрілецької зброї у рф, отримав від швейцарської GF Machining Solutions верстат. Пістолети “Макаров” і “Яригіна”, вироблені «Іжмехом», знайшли в селі Димер на Київщині після відходу російських військ.

У 2018 році АТ “Конструкторське бюро приладобудування” у тулі отримало 23 верстати від швейцарської компанії GF Machining Solutions. Бюро випускає зенітні ракетно-гарматні комплекси “Панцир”, які росія використовує у війні проти України, гранатомети, снайперські гвинтівки, автомати тощо.

Також у 2018 році найбільший виробник авіадвигунів у рф, ПАО “ОДК-УМПО” отримав верстат від німецької Walter. Винищувачі СУ-57 на двигунах «ОДК-УМПО» зараз літають над Україною.

У нас є докази співпраці з російським ВПК швейцарських виробників Fritz Studer AG та Sylvac SA, німецьких Index Traub та Blohm Jung GmbH, італійського Hexagon Metrology S.p.A. На обладнанні, яке вони поставили після санкцій 2014 року, зараз виготовляють зброю, що вбиває українців.

Як це досі можливо? Дуже просто – через компанії-прокладки. Однією з таких, чиїми послугами широко користуються італійські, швейцарські та німецькі компанії, є швейцарська фірма Galika AG. Вона продає обладнання у рф через низку філій. 

Дослідивши тендери, ми виявили, що тільки за 2016-2021 роки сума контрактів, які уклала “Галіка ЦТС” з російськими клієнтами, складала 1,4 млрд рублів. Її діяльність активно продовжується і після 24 лютого 2022 року, коли росія почала повномасштабне вторгнення в Україну.

З огляду на викладене, в нас є всі підстави вважати, що європейські виробники достеменно знають, яким цілям слугує їхня продукція.

Поділитись