Роль західних високоточних верстатів з ЧПК в російській оборонній промисловості та наслідки їх втрати для Росії – звіт

16:12, 02.10.2023
card-img

Аналітики РЕБ провели широкий аналіз російської залежності від іноземних верстатів з ЧПК. Російське виробництво військової техніки та зброї значною мірою залежить від імпорту іноземних верстатів з ЧПК, в тому числі через відсутність власного точного верстатобудування. Останні роки РФ нарощувала імпорт необхідного обладнання, що нині має бути повністю зупинений, аби якомога більше послабити Росію та запобігти повторенню її повномасштабного нападу на Україну.

«Оборонна промисловість є, можливо, найбільшим покупцем верстатів з ЧПК. Однак DMG Mori – не єдиний виробник високоточних верстатів, що досі має активи та представництва в РФ. Продукція іноземних виробників верстатів з ЧПК досі потрапляє на понад 50 російських підприємствах ВПК за допомогою паралельного / «сірого» імпорту», – каже Олена Юрченко, радниця Ради економічної безпеки України.

Раніше аналітики РЕБ провели розслідування щодо діяльності компанії DMG Mori і передали результати репортерам Die Zeit. За результатами аналізу закритих фінансових даних виявлено, що російська дочірня компанія DMG Mori мала мільйонні продажі після повномасштабного вторгнення. За друге півріччя 2022 та початок 2023 року продажі російської філії становили 18 мільйонів доларів.

Також було зʼясовано, що основними клієнтами російської філії були компанії, афілійовані чи навіть створені співробітниками самої філії, а продукції з російського заводу DMG Mori потрапляла на російські військово-промислові підприємства.

🔗 Детальніше про схеми постачання верстатів з ЧПК на російські воєнні заводи вже під час повномасштабної війни читайте за посиланням.

Поділитись