РЕБ спільно з Економічною правдою розкрила чергову схему російського "Калашникова"

12:13, 15.07.2022
card-img

Рада економічної безпеки України спільно з виданням «Економічна правда» провела розслідування про те, як підсанкційний «Концерн Калашнікова» продає зброю в 44 країни світу через компанію EDGun.

За аналітичної допомоги Ради економічної безпеки «Економічна правда» вже наводила приклад того, як концерн продавав гвинтівки в західних країнах за посередництва компанії Alfa Precision. Цього разу в наше поле зору потрапила компанія EDGun.

Іжевський механічний завод, який входить до концерну "Калашников", продає пістолети ІЖ-46М у США. Їх нібито виготовляє не завод в Іжевську, а приватна компанія Alfa Precision. Вона працює з приватною компанією EDGun, яка виробляє гвинтівки та продає зброю на західних ринках.

Що РЕБ відомо про EDGun

EDGun заснована у 2002 році. Вона позиціонує себе як виробник пневматичної зброї, першовідкривач формату "булпап". Фірма-виробник розташована у російському місті Сегежа, Карелія. Любителям зброї компанія обіцяє найвищі стандарти якості розробки точної, надійної та довговічної зброї. Кожна рушниця збирається як штучний екземпляр. Споживач отримує її з мішенню.

Як виявило розслідування Ради економічної безпеки, у компанії два співробітники, а її виручка за 2021 рік становила 1,6 млн дол.

Засновником та директором ТОВ "Едган" є Едуард Гафаров. У 2013 році ФСБ порушила щодо нього справу за статтею "екстремізм" за нацистський вислів. Росфінмоніторинг вніс його до списку терористів. У 2014 році підприємця засудили – він відбувся штрафом. Через рік, як запевняв Гафаров, з нього зняли судимість та вилучили із списку терористів. З того часу справи в бізнесмена йдуть добре. Чим активніше він висловлює прихильність до російського режиму, тим вони йдуть краще.

Цікаво, що захист "нацисту-зброяру" забезпечив депутат Держдуми та голова партії "Родіна" Олексій Журавльов. Заради Гафарова він був готовий змінювати закони, а його партія – забезпечувати інформаційну підтримку в Карелії. Журавльов – затятий прихильник нападу Росії на Україну. Він закликав відправляти дружини добровольців на Донбас і часто там бував. В ефірі російських телеканалів залякував росіян нападом НАТО.

Гафаров підтримує "Родіну", чия політика збігається з політикою путіна. В останні роки доходи бізнесмена стабільно зростають. Дохід від продажу гвинтівок та оптичних прицілів Гафаров отримує не лише в росії. Про це свідчить наявність 44 представників, контакти яких опубліковані в буклеті компанії. Вона продає продукцію в усьому світі.

EDGun має представників в Іспанії, Швеції, Таїланді, Еквадорі, Перу, Венесуелі, Чилі, Бразилії, США, Чехії, Португалії, Лівані, Франції, Голландії, Бельгії, Кувейті, Гонконгу, Австралії, Новій Зеландії, Іраку, США, Великобританії, Уругваї, Аргентині, ОАЕ, Парагваї, Франції, Японії, Тайвані, Польщі, Італії, Панамі, Колумбії, Болгарії, Македонії, Туреччині, Сербії, Ірані, Норвегії, Канаді, Мексиці, Саудівській Аравії, Андоррі, Чехії, Греції, Хорватії, Австрії.

Основна точка продажу в Європі ТОВ "Едган" розташована в Іспанії. Купити зброю та аксесуари там можна через онлайн-замовлення в інтернет-магазині за посиланням www.edgun.shop/. Також вказані контакти: email info@edgun.shop, Whatsapp +34 666 712 245, Telegram +34 666 712 245. З Іспанії російська зброя розсилається по всій Європі. У США EDGun LLC продає товар через своє представництво.

Більше того, гвинтівки EDGun продавались навіть в Україні, про що свідчать оголошення окремих торгових компаній. 

Як "Калашников" пов'язаний з EDGun

На YouTube-каналі EDGun можна знайти відео, у якому фігурує Едуард Гафаров та людина, яку він називає власником Alfa Precision. У ньому Гафаров пояснює, що стволи Alfa Precision не гірші за закордонні, і стверджує, що він перший тестує передову продукцію на російському ринку зброї.

Ім'я людини поряд з Гафаровим на відео не вказане. Нею може бути Михайло Козлов, власник компанії AlfaPrecision з Іжевська, зв'язок якого з концерном "Калашнікова" «Економічна правда» вже пояснювала. Крім того, у пості у "Вконтакті" Гафаров підтверджує, що використовує стволи Alfa Precision. Пост має заголовок "Творець псп-гвинтівок "Едган" Едуард Гафаров – про стволи "Альфа преcижен".

ДЖЕРЕЛО: VKontakte

ДЖЕРЕЛО: VKontakte

РЕБ також знайшла підтвердження тому, що стволи Alfa Precision встановлюються на гвинтівки EDGun Matador, на російському форумі власників зброї forum.guns.ru.

ДЖЕРЕЛО: FORUM.GUNS.RU

ДЖЕРЕЛО: FORUM.GUNS.RU

ДЖЕРЕЛО: FORUM.GUNS.RU

ДЖЕРЕЛО: FORUM.GUNS.RU

Гафаров знімає відеоролики, у яких він апробує нові гвинтівки, виготовлені з використанням стволів Alfa Precision. Ці відео опубліковані на YouTube та в групі Alfa Precision у "Вконтакті".

Стволи Alfa Precision виробляє Іжевський механічний завод концерну "Калашников", що з 2015 року перебуває під санкціями, а Гафаров використовує їх у виробництві своїх пневматичних гвинтівок. Тобто, пневматичні гвинтівки EDGun випускаються із стволами виробництва Іжевського механічного заводу концерну "Калашников", який ховається за "вітриною" Alfa Precision.

Оскільки ВАТ "Іжевський механічний завод" та ВАТ "Концерн "Іжмаш" потрапили до санкційного списку США, то це означає, що громадянам США та ЄС заборонено контактувати з цими підприємствами.

При цьому на сайті EDGun зазначено, що компанія продає стволи лише двох виробників: Lothar Walther (Німеччина) та Alfa Precision (росія). На російську продукцію припадає близько половини продажу компанії.

Виходить, що стволи ІМЗ використовуються для гвинтівок, які EDGun експортує до 44 країн. Значить, компанії чи країни, які мають відносини з російськими підсанкційними оборонними компаніями, можуть опинитися під санкціями.

Діяльністю EDGun можуть зацікавитися компетентні органи, які стежать за дотриманням економічних і торгових санкцій. Наприклад, Управління контролю за іноземними активами (OFAC) Міністерства фінансів США. Як відомо, американські санкції застосовуються не лише до фізичних осіб та підприємств США, а й до іноземців та іноземних компаній. Ні EDGun, ні Едуарда Гафарова в санкційних списках Сполучених Штатів поки нема.

У Євросоюзі за рішення в рамках санкційної політики відповідає Рада ЄС на підставі пропозицій Верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки. На їх радар EDGun теж поки що не потрапила.

Поділитись