Рада економічної безпеки встановила як російський “Калашников” продає зброю до США в обхід санкцій

09:00, 05.05.2022
card-img

Рада економічної безпеки провела розслідування за відкритими джерелами щодо продажу зброї виробництва російського концерну “Калашников” в США та країнах Європи.

У 2014 році, після анексії Криму та внаслідок агресії росії на Донбасі було запроваджено санкції проти російського концерну “Калашников”, який входить в держкорпорацію “Ростех”. У 2018 році концерн звітував, що він втратив до 90% світового ринку цивільної зброї через санкції.

Однак РЕБ встановив, що зброя, виготовлена концерном “Калашников”, відносно вільно продається в США, попри санкції. Зокрема, більше року тому на сайтах американських магазинів зброї з'явився пневматичний пістолет AV-46. Це фактично копія російського ІЖ-46, який продається під брендом “Байкал”. Такі пістолети виготовляє лише “Іжевський механічний завод” в Удмуртії, який є частиною концерну “Калашников”.

РЕБ виявив, що пневматичні пістолети AV 46-M виготовлені в російській федерації. Компанія-виробник називається Alfa Precision і також зареєстрована на території РФ у 2016 році.

Пневматичний пістолет AV 46-M відрізняється від оригінального ІЖ-46М тільки кольором рукоятки та написом на стволі. “Made in Russia by Alfa Precision”. Інших відмінностей немає.

Про компанію Alfa Precision у відкритих джерелах дуже мало інформації. Радою економічної безпеки з’ясовано, що фірма має сайти російською та французькою мовами, а також кілька сторінок у Facebook, три з яких (1, 2, 3) зареєстровані в росії.

Офіційно Alfa Precision зареєстрована в Іжевську у житловому будинку №6 по вул. Квітковій. Чисельність її працівників – 1 особа (індивідуальний підприємець Олексій Соколов, який проживає в Іжевську і є колишнім військовослужбовцем російської армії). Завдяки рекламним роликам компанії встановлено, що власних виробничих потужностей вона не має. Виробничий процес відбувається на потужностях концерну “Калашников”.

За даними сайтів, що відстежують об’єми імпорту та експорту, Рада економічної безпеки встановила, що компанія Alfa Precision успішно торгує з Південною Африкою, Німеччиною, Чехією та Сербією.

Концерн “Калашников” та Alfa Precision публічно не афішують свої зв’язки.

Тож у РЕБ прийшли до висновку, що фірма-прокладка Alfa Precision з Іжевська за допомогою якої державний концерн “Калашников” збуває свою продукцію в інших країнах – це спосіб обійти санкції.

 Враховуючи всі докази, діяльність компанії Alfa Precision має негайно розслідувати OFAC (Office of Foreign Assets Control), який є підрозділом Міністерства фінансів США. Зокрема, на неї мають бути поширені ті самі санкції, які блокують експорт продукції концерну  “Калашников” до США. Окрім того, проти Alfa Precision мають вести санкції і країни Євросоюзу, щоб унеможливити такі кейси у майбутньому.

росія, яка експортує тероризм до сусідніх країн, не повинна мати можливості експортувати зброю.

Поділитись