Проєкт 17го санкційного пакету, який Угорщина не блокуватиме
Європейська Комісія представила проєкт 17-го пакету санкцій проти Росії. Угорщина не виступає проти його ухвалення тож він може бути офіційно затверджений вже у травні, — повідомляють джерела Європейської правди. Документ зараз перебуває на погодженні серед країн-членів ЄС.
ЄС і США готують узгоджені санкції проти РФ у разі зриву мирних переговорів
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Брюссель і Вашингтон узгоджують спільні санкції проти Росії. Обмеження готуються на випадок зриву перемовин щодо припинення вогню з боку Москви, — пишуть російські ЗМІ. США планують новий санкційний пакет, що передбачає мита до 500% на російські енергоносії. Документ підтримують 72 сенатори — це дасть змогу подолати навіть вето Президента Дональда Трампа.
Санкції України від 9 травня проти компаній з РФ, Ірану, Узбекистану і Гонконгу
Президент Володимир Зеленський запровадив санкції проти 58 громадян і 74 компаній. До списку потрапили діячі культури, бізнесмени та політики, які відкрито підтримують війну проти України.
Також у документі йдеться про введення обмежень щодо 67 підприємств з РФ, більшість з яких пов’язані з ВПК, трьох компаній з Ірану, трьох з Узбекистану та однієї – з Гонконгу.
Санкції передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій та інші обмежувальні заходи.
ЄС планує повну заборону імпорту російського газу — як трубопровідного, так і СПГ
Європейський Союз має намір повністю припинити імпорт російського природного газу до 2027 року, а також скоротити закупівлі нафти та постачання збагаченого урану з РФ. Про це йдеться в оновленій дорожній карті до плану REPowerEU, яку 6 травня у Страсбурзі представив єврокомісар з питань клімату Ден Йоргенсен, повідомляє Politico. Документ також передбачає посилення контролю за діяльністю російського «тіньового флоту» в європейських водах. «ЄС має чітку мету — повністю позбутися залежності від російських енергоресурсів, включно з газом, нафтою і ядерними матеріалами», — наголосив Йоргенсен. За його словами, вже в червні 2025 року Єврокомісія представить відповідні законодавчі ініціативи. Нові заходи стануть частиною ширшої стратегії ЄС з енергетичної безпеки на тлі агресії Росії проти України.
ЄС посилює контроль за «тіньовим флотом» через оновлену Директиву про моніторинг суден
8 травня набрала чинності оновлена директива ЄС 2025/811, що регулює страхування суден у зонах морського контролю MSRS. Вона зобов'язує судна мати сертифікати страхування навіть при транзитному проходженні. Основна мета — зменшити ризики, пов’язані з тіньовим флотом РФ, який транспортує нафту в обхід санкцій. Завдяки нововведенням у Балтійському та Середземному морях ухилитися від перевірок стане майже неможливо.
Тюменський завод встановив італійське обладнання через відсутність російських аналогів
Тюменський завод «Оріон» витратив рік на доставку з Європи унікальної виробничої лінії для виготовлення арматури. Про це повідомив директор підприємства Євген Нечаєв у квітневому випуску відеоподкасту «Точка роста». За його словами, спроби знайти аналогічне обладнання серед російських виробників не дали результату — жоден не зміг забезпечити необхідну швидкість роботи. Тому було вирішено закупити лінію в Італії, і її доставка до Тюмені зайняла майже рік. Це чергове підтвердження критичної залежності російського машинобудування від імпорту.
Російський автопром у Венесуелі
Глава МЗС Венесуели Іван Хіль Пінто заявив про запрошення російських автомобільних компаній до локалізації виробництва. За його словами, Каракас уже запросив російські компанії до локалізації виробництва в країні, що дозволить задовольнити потреби не лише венесуельського ринку, а й інших країн Латинської Америки та Карибського басейну. Раніше президент Венесуели Ніколас Мадуро прибув до Кремля для переговорів з Володимиром Путіним, під час яких обговорювалися енергетичні проєкти та співпраця в різних галузях, включаючи виробництво.
Ще більше новин читайте у Моніторингу російського інформаційного простору в прикріпленому файлі.