«Розробка ракети «Орешник» показує, наскільки російський ВПК і досі залежить від високоякісного західного обладнання», — пояснює Денис Гутик, виконавчий директор РЕБ, у коментарі Financial Times.
Журналісти видання проаналізували вакансії Московського інституту теплотехніки та Концерну «Созвездие», що залучені до виробництва «Орешника», і виявили, що підприємства шукають спеціалістів з досвідом роботи на металообробних верстатах Siemens, Haidenhein та Fanuc. Останній бренд також виявили у відео Федерального науково-виробничого центру «Титан-Баррикады», ще одного підприємства, причетного до «Орешника».
Fanuc — це японський бренд, Siemens та Haidenhein — німецькі. Ці компанії спеціалізуються на верстатах із числовим програмним керуванням, які необхідні для виготовлення будь-якої високотехнологічної зброї.
FT пише, що Росія досі покладається на верстати іноземного виробництва, попри спроби створити власні альтернативи. У 2024 році на великій російській виставці 8 китайських компаній представили 12 моделей верстатів із ЧПК. Утім, згідно з аналізом РЕБ, 11 з них все-одно були оснащені контролерами японських чи німецьких компаній.
«Західним урядам слід активніше працювати над припиненням потоку таких товарів, адже, як ми бачили минулого місяця в Дніпрі, вони безпосередньо сприяють російській агресії проти українського народу», — наголошує Денис у розмові з FT.
Повний текст читайте за лінком.