Кібердайджест: Китай зламує санкційний офіс Мінфіну США, Європа протистоїть гібридним атакам РФ, а Україна реєструє законопроєкт про кіберсили ЗСУ

12:11, 10.01.2025
card-img

У цифровій площині триває запекле протистояння «Вісі зла» та світових демократій. Країни КРІНК динамічно та рішуче атакують Захід, якому доводиться оборонятися та шукати нові інструменти для протидії агресії у диджиталізованому світі. Саме тому цей дайджест РЕБ ми присвятили кіберновинам. 

Злам санкційного офісу Мінфіну США

Китайські хакери зламали офіс Міністерства фінансів США, який керує економічними санкціями. Це один із найпотужніших інструментів Штатів для досягнення цілей національної безпеки, пише The Washington Post. 

Анонімні джерела в уряді стверджують, що кібератака на Управління з контролю за іноземними активами (OFAC), а також на офіс Міністра фінансів відображає рішучість Пекіна отримати розвідувальні дані. Ймовірно, Китай цікавлять організації, щодо яких США розглядає можливість введення санкцій. 

Мінфін США запровадив санкції проти китайської Integrity Technology Group

Компанію пов’язують із хакерами Flax Typhoon, які діють із 2021 року та спонсоруються КНР. Зокрема, їхніми цілями були об’єкти критичної інфраструктури США. 

З літа 2022 року до осені 2023 року Flax Typhoon використовували інфраструктуру Integrity та понад 260,000 ботів для атак на комп’ютерні системи по всьому світу — американські та іноземні корпорації, університети, державні установи, телекомунікаційні провайдери та медіа.  

Гібридні атаки на Європу

Фінляндія підозрює нафтовий танкер, який є частиною «тіньового флоту» Росії, у атаці на естонсько-фінський морський енергокабель EstLink 2 та три морські телекомунікаційні кабелі. Триває розслідування ймовірної диверсії. 

Висока представниця ЄС, Кая Каллас вважає, що ці пошкодження важко назвати збігом і пропонує розглядати їх як комбіновану загрозу для Євросоюзу. 

«Саботажу в Європі стає все більше. Ми бачимо різні напади: підпали, кібератаки та втручання у вибори. Час і точність нинішнього пошкодження EstLink 2 і телекомунікаційних кабелів швидше вказують на те, що це були скоординовані зусилля», — сказала Каллас. 

На її думку Росія становить пряму загрозу безпеці Європи, але безпека складається з багатьох компонентів, зокрема, у кіберпросторі. 

В Україні планують створити кіберсили ЗСУ

Відповідний законопроєкт зареєстровано у Верховній Раді. Планується створення військової та технічної організаційної структури у складі Збройних сил України за стандартами НАТО, що відповідатиме за кібероборону України, захист суверенітету та територіальної цілісності в кіберпросторі. 

Фінансувати кіберсили автори законопроєкту пропонують у межах держбюджету Міноборони на 2025 рік. Йдеться про 14 млн грн, виділених на заходи радіоелектронної та кіберборотьби.  

Український ринок кібербезпеки зростає

У 2024 році його обсяг досяг $138 млн, збільшившись на 13%, йдеться в огляді DataDriven. 

За прогнозами, ринок зросте ще на 50% протягом наступних п’яти років і перевищить $200 млн. Його ключовий сегмент — мережева безпека, а найшвидше зростання демонструють хмарна безпека, захист даних та захист кінцевих точок, що відображає зростаючий попит на нові технології та рішення в Україні. Повний огляд доступний за посиланням.  

Такими були головні кіберновини початку зими. Слідкуйте за ресурсами РЕБ аби не пропустити актуальний дайджест вже наступного тижня. 

Поділитись